Markanıza Değer, İşinize Verimlilik Sağlıyoruz!

Inova Yazılım olarak müşterilerimize özel politikalar yürütüyoruz. Kapsamlı bilişim sistemlerimiz ile işletmelerin pazar rekabetinde fark yaratmasına yardımcı olarak hizmetlerimizde %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.

Üretim Planlaması Nasıl Yapılır?

İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için ürün üretimi yapmak gereklidir. Bu ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen işletmeler üretim aşaması için doğru planlama ve doğru yönetim yapmalıdır. Günümüzdeki rekabetçi koşullar, değişik fiyatlar ve teslimat süreleri gibi detaylar için bütün işletmeler kendilerini sürekli yenilemektedir. Üretim süreçlerini doğru planlayan işletmeler ise bu rekabete 1-0 önde başlıyor. Üretim yönetimi saha satışı için oldukça önemli bir adımdır. Bu haftaki blog yazımızda sizler için üretim planlamasını anlatmak istiyoruz. 

İşletmeler için Üretim Planlamanın Önemi Nedir?

Üretilecek ürünleri belirleme, ürün üretimi için adet belirleme, üretim için gerekli envanter, üretimde geçecek zaman ve geri kalan her detay için ürün planlaması önemlidir. 

Üretim planlaması yoğunluğu ve karmaşıklığı azaltmak, koordine olmak, tüketici taleplerine hızlı cevap vermek, dağıtım sürecini kontrol etmek ve rekabette iyi bir yere gelmek için yapılmaktadır. 

Üretim Planı Nasıl Hazırlanır?

Üretim planları yöneticilerin kontrolünde, uzun vadeli, orta vadeli ya da kısa vadeli olarak hazırlanabilir. Sürekli üretim yapan bir işletme ve ürün çeşidi fazla olan bir işletme stok bulundurmak zorundadır. Plan hazırlarken şunlara dikkat edilir;

  • Ürünün talep düzeyinin kontrol edilmesi
  • Hangi zaman diliminde hangi ürünün satıldığının kontrol edilmesi
  • Üretim periyodunun belirlenmesi
  • Stokların takibi ve analizi 
  • Talep artışına karşın stok bulundurma
  • Stok başlangıç ve bitiş zamanlarının kontrolü

Sales Plus Üretim Planın Hazırlarken İşinizi Nasıl Kolaylaştırır?

Sales Plus üretim planlamasında iş yükünüzü hafifleten bir uygulamadır;

Ürün Talep Düzeyinin Kontrolü: Sales Plus üzerinden hangi müşterilerin hangi ürüne ne derece talep gösterdiğini kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz. 

Stokların takibi ve analizi: Sales Plus stok takibi yapmayı kolaylaştıran bir uygulamadır. Stokların bitiş süreci, rezerve ürünler ve daha pek çok detay incelenip analiz edilebilir. Stok durumunu kontrol ederek yeni üretim planları oluşturabilirsiniz. 

Siz de Sales Plus ile üretim planlaması sürecini kolaylaştırır. Süreci risksiz atlatın ve müşterilerinizin memnuniyetini artırın. 

Arama Talep Formu

Hızlı İletişim